DÜNYADAN HABERLER

Hollanda Tüketici Ve Piyasalar Kurumu (ACM) www.Belvilla.Nl Web Sitesinde Yanıltıcı Fiyatlardan Dolayı Hollanda’da Tatil Konaklama Kiralama Şirketi Leisure BR B.V.’Ye Para Cezası Verdi

Kurum üyesi Cateautje Hijmans van den Bergh yapmış olduğu açıklamalarda tüketicilerin net fiyatları görmeleri gerektiğini böylece farklı önerileri kıyaslayabileceklerini bu sayede de teşebbüsler arası rekabetin korunacağını ifade ederek şeffaflığın tüketiciler için önemli olduğunu vurgulamıştır.

 

Bahsi  geçen şirket ise tüketiciye üzerinde oynanmış ve yanlış yönlendiren fiyatlar sunduğu için Kurum tarafından 325,000 EURO para cezasına çarptırılmıştır.

 

İngiltere Rekabet Ve Piyasalar Otoritesi, 21st Century Fox’un, SKY Grubunu Satın Alma Girişiminin Kamu Yararına Olmadığı Bildirdi

İngiltere Rekabet ve Piyasalar Otoritesi (CMA), merkezi ABD’de olan 21st Century Fox’un SKY grubunu satın alma yönündeki girişiminin medyanın çok sesliliği açısından kamu yararına olmadığını açıkladı. Rekabet kurumunun mayıs ayı içerisinde konuya ilişkin nihai raporunu yayımlaması bekleniyor.

 

 

Murdoch’ın sahibi olduğu Amerikan medya şirketi “21st Century Fox” geçen yıl, yüzde 39’luk hissesine sahip olduğu İngiliz yayın şirketi Sky’ın tamamını satın almak için 11,7 milyar sterlin teklif etmişti.

 

Rus Federal Rekabet Otoritesi FAS’ın, Rusya’nın  Büyük Termal Enerji Şirketi UNIPRO Hakkında Rekabet’in Korunması Hakkında Kanun Hükümlerini İhlal Ettiği Gerekçesiyle Başlattığı Soruşturma Sonuçlandı

 

Rus Federal Rekabet Otoritesi FAS, 2017 yılının Haziran ayında Rus Termal Şirketi UNIPRO’nun hakim durumu kötüye kullanarak Rekabet’in Korunması hakkında kanunu ihlal ettiği  gerekçesiyle soruşturma başlatmıştı.

 

Şirket enerji sektöründe elektriğin dağıtımında Rusya’da önemli bir pozisyona sahipti. 2016 yılının Şubat ayında santrallerinden bir tanesinde önemli bir yangın çıktıktan sonra operasyonların durdurulması kararı alınmıştı. Dolasıyıyla elektrik üretimine ara verilerek sözleşmelerin iptal edilmesine karar verilmişti. Ancak FAS, şirketin operasyonları iptal etmesine rağmen tüketicilerden ödeme almaya devam ettiğini tespit ederek ihlal kararı verdi.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın