Morpho Detection’ın Smiths Tarafından Devralınması Onaylandı

Birleşmeler: Komisyon koşullara bağlı olarak Morpho Detection’ın Smiths tarafından devralınmasını onayladı.

Avrupa Komisyonu, AB Birleşme Tüzüğü uyarınca, Smiths’in, Safran Şirketi’nin tehdit tespit ekipmanları işini yürüten Morpho Detection’ı devralma işlemini onayladı. Devralma işlemi, Morpho Detection’ın patlayıcı madde tespiti işinin tasfiye edilmesi şartına bağlı.

Hem Smiths hem de Morpho Detection, özellikle patlayıcı izleme dedektörleri olmak üzere tehdit algılama ekipmanları geliştirip ve üretmekte. Patlayıcı izleme detektörleri aşağıdakilerde kullanılıyor:

  • Bagaj ve yolcuların gösterilmesi için havaalanları: AB içinde bu tür dedektörler, Avrupa mevzuatı ile belirlenen teknik şartnamelere ve minimum performans şartlarına uymak zorundadır. Bu nedenle onaylı veya onaylanmış tedarikçi sayısı ile sınırlıdır.
  • Kritik altyapı ve askeri ve acil müdahale servisleri gibi diğer tesisler: havacılık endüstrisi dışında patlayıcı izleme dedektörlerinin kullanımı genel olarak Avrupa yönetmeliğine tabi olmamakla birlikte, tüm dünyada Smith’le ve Morpho Detection ile rekabet eden tedarikçi sayısı da sınırlıdır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın