MAHKEME KARARLARI SONRASI 2 SORUŞTURMA:

 

Ankara Bölge İdare Mahkemesi 8. İdari Dava Dairesinin kararı üzerine Petrol Ofisi Havacılık Operasyonları A.Ş., THY Opet Havacılık Yakıtları A.Ş. ve Triple Star Aviation Ltd. hakkında soruşturma açıldı.

 

2018 yılında önaraştırma sonucu soruşturma açılmamasına karar verilen dosya, Ankara Bölge İdaresi Mahkemesi 8. İdari Dava Dairesinin kararı üzerine tekrar değerlendirildi ve anılan teşebbüslerin Kanun’un 4. Ve 6. maddesini ihlal edip etmediklerinin tespit edilmesi amacıyla soruşturma başlatıldı.

 

Ankara 7. İdare Mahkemesinin kararı üzerine EAE Elektrik Asansör Endüstrisi İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. hakkında soruşturma açıldı.

 

2019 yılında gerçekleşen önaraştırma sonucunda hakkında soruşturma açılmamasına karar verilen  EAE Elektrik Asansör Endüstrisi İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş dosyası Ankara 7. İdare Mahkemesinin kararı üzerine yeniden değerlendirildi ve soruşturma açılmasına karar verildi. Dosaya konusunu;
-Yıkıcı fiyatlama uygulamak suretiyle teşebbüsün  hakim durumunu kötüye kullandığı,
-Hem özel hem kamu ihalelerinde teknik şartnamelerin  teşebbüsün ürünlerini işaret edecek şekilde hazırlandığı,
-şikâyetçinin ürünleri hakkında müşterilere yanıltıcı ve kötüleyici beyanlarda bulunarak müşterilerin kendi ürünlerini almasını sağladığı,

iddiaları  oluşturmaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın