Birleşme & Devralma Haberleri

Antges Enerji Üretim A.Ş. İzne Tâbi Olmayan / Kapsam Dışı

Antges Enerji Üretim A.Ş.’nin tek kontrolünün Artıbir Enerji A.Ş. tarafından devralınması işleminin izne tabi olmadığına karar verildi.

Merlin Entertainments Plc.

Merlin Entertainments Plc.’nin ortak kontrolünün KIRKBI Invest A/S, The Blackstone Group Inc.’nin iştirakleri tarafından yönetilen yatırım fonları ve Canada Pension Plan Investment Board tarafından devralınması işlemine izin verildi.

Gerbay GmbH

Gerbay GmbH’nin Odelo Otomotiv Aydınlatma A.Ş. tarafından devralınması işleminin kapsamda olmadığına karar verildi.

HYLIFE Group Holdings Ltd. İzne Tabi Olmayan/ Kapsam Dışı

HYLIFE Group Holdings Ltd.’nin ortak kontrolüne sahip HYLIFE Investment Ltd.’nin, Charoen Pokphand Foods Public Company Limited’in iştiraki olan CPF Canada Holdings Corp. tarafından devralınması işleminin izne tabi olmadığına karar verildi.

CPL Holdings GmbH

CPL Holdings GmbH’nin tek kontrolünün UNA 390. Equity Management GmbH aracılığıyla DBAG Fund VII tarafından devralınması işlemine izin verildi.

Aviation Capital Group LLC

Aviation Capital Group LLC’nin tek kontrolünün TC Skyward Aviation U.S., Inc. aracılığıyla Tokyo Century Corporation tarafından devralınmasına izin verildi.

Predica Energies Durables SAS

La Caisse des Dépôts et Consignations ve La Caisse Nationale de Réassurance Mutuelle Agricole Groupama tarafından Predica Prévoyance Dialogue du Crédit Agricole ve Omnes Capital SAS’ın ortak kontrol ettiği Predica Energies Durables SAS üzerinde hisselerin bir kısmının devralınması yoluyla ortak kontrol kurulması işlemine izin verildi.

BP Biocombustiveis S.A. – Bunge Brasil Holdings BV

BP Biocombustiveis S.A. ile Bunge Brasil Holdings BV arasında biyoetanol, şeker ve elektrik üretim ve tedariki alanlarında iştigal etmek üzere bir ortak girişim kurulmasına izin verildi.

Apro LLC

SoftBank Group Corporation’ın tek kontrolünde bulunan Apro LLC’nin ortak kontrolünün Philips 66 Co. tarafından temsil edilen West Retail Holdings LLC tarafından devralınması işlemine izin verildi.

 

 

Carmobility GmbH’nin mevcut filo yönetim hizmetleri işi ve FleetCompany GmbH

Volkswagen AG’nin iştiraki olan Volkswagen Financial Services AG aracılığıyla ve TÜV SÜD AG’nin iştiraki olan TÜV SÜD Auto Service GmbH aracılığıyla, Carmobility GmbH’nin mevcut filo yönetim hizmetleri işi ve FleetCompany GmbH üzerinde ortak kontrolü devralması işlemine izin verildi.

Allergan plc

Allergan plc’nin tek kontrolünün AbbVie Inc. tarafından devralınması işlemine izin verildi.

Rözmaş Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Rözmaş Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin tek kontrolünün Gökçen Yönetim ve Ticaret A.Ş. aracılığıyla B-Plas Bursa Plastik, Metal, İnşaat, Enerji, Madencilik, Jeotermal, Turizm, Sivil Havacılık ve Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından devralınması işlemine izin verildi.

Yünsa Yünlü Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Yünsa Yünlü Sanayi ve Ticaret A.Ş. üzerinde Sürmegöz Tekstil Yatırım A.Ş. aracılığıyla Ziraat Katılım Bankası A.Ş. ve Mustafa SÜRMEGÖZ tarafından ortak kontrol tesis edilmesi işlemine izin verildi.

TCE EGE Konteyner Terminal İşletmeleri A.Ş.

TCE EGE Konteyner Terminal İşletmeleri A.Ş.’nin tek kontrolünün Ege Gübre Sanayi A.Ş. tarafından devralınması işlemine izin verildi.

LG Chem Ltd. ve Shanghai Maple Guorun Automobile Co.

LG Chem Ltd. ve Shanghai Maple Guorun Automobile Co. tarafından lityum-iyon otomotiv güç aküleri işkolunda faaliyet göstermek üzere bir ortak girişim kurulması işlemine izin verildi.

Obilet Bilişim Sistemleri A.Ş.

Obilet Bilişim Sistemleri A.Ş.’nin sermayesinin bir kısmına European Bank for Reconstruction and Development’ın, bir kısmına ise Digital East Fund 2013 SCA SICAR’ın nakdi sermaye artırımı yoluyla iştirak ederek Obilet Bilişim Sistemleri A.Ş. üzerinde ortak kontrol kurulması işlemine izin verildi.

Lotte Chemical Corporation ve GS Energy Corporation

Lotte Chemical Corporation ve GS Energy Corporation tarafından bir ortak girişim kurulması işlemine izin verildi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın