Ambarlı Limanı’nda Faaliyet Gösteren Mardaş Marmara Deniz İşletmeciliği A.Ş.’nin Limar Liman Ve Gemi İşletmeleri A.Ş. Tarafından Devralınmasına İzin Verildi.

 

Ambarlı Limanı’nda faaliyet gösteren Mardaş Marmara Deniz İşletmeciliği A.Ş.’nin denizcilik alanında çeşitli faaliyetler gösteren Arkas Holding’in kontrolündeki Limar Liman ve Gemi İşletmeleri A.Ş. tarafından devralınması işlemine ilişkin olarak nihai inceleme sonuçlandı.

 

Söz konusu işlem sonucunda 4054 sayılı Kanun’un 7. maddesi anlamında hâkim durum yaratılmasının veya mevcut bir hâkim durumun güçlendirilmesinin ve böylece ilgili pazarda rekabetin önemli ölçüde azaltılmasının söz konusu olacağına, bu nedenle işleme 14.07.2017 tarih, 5086 sayı ve 18.12.2017 tarih, 9220 sayı ile Kurum kayıtlarına giren taahhütler çerçevesinde izin verildiğini açıkladı.

 

Bilindiği üzere, 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 7. maddesi ile Rekabet Kurulu, piyasalarda rekabetin önemli ölçüde azaltılması sonucunu doğuracak birleşme ve/veya devralma işlemlerini denetlemekle görevlidir. Kurul, piyasadaki rekabetin yapısına etkileri bakımından incelemenin derinleştirilmesi ihtiyacı duyulan işlemleri, Kanun’un 10. maddesi çerçevesinde nihai incelemeye alabilmektedir.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın