AB Komisyon’undan Haberler

AB Komisyonu Otomobil Aydınlatma Sistemi Üreticisi Üç Teşebbüse Kartel Anlaşmaları Sebebiyle 27 Milyon Avro Para Cezası Verdi

AB Komisyonu otomotiv aydınlatma sistemlerinde kartel görüşmeleri yürüten şirketlerden Automotive Lighting ve Hella hakkında 26.744.000 Avro tutarında para cezasına hükmetti. Kartel görüşmelerine taraf teşebbüslerden Valeo ise, Komisyon’u kartelden haberdar etmesi sebebiyle para cezasına çarptırılmadı. Her üç şirket de görüşmelere dahil olduklarını ve anlaşmaya vardıklarını kabul etti.

AB Komisyonu Nike, Sanrio ve Universal Studios’ın Lisans ve Dağıtım Uygulamalarına Yönelik Soruşturma Başlattı

AB Komisyonu; Nike, Sanrio ve Universal Studios’un lisanslama ve dağıtım uygulamalarının, tacirlerin AB iç pazarındaki sınır ötesi ve çevrimiçi ticaretini engelleyip engellemediğinin tespiti için anılan teşebbüsler hakkında üç ayrı soruşturma başlattı.

AB Komisyonu Giyim Şirketi Guess’in Dağıtım Uygulamalarına Yönelik Soruşturma Başlattı

AB Komisyonu; giyim ürünleri üreticisi ve satıcısı Guess şirketinin dağıtım anlaşma ve uygulamalarına yönelik soruşturma başlattı. Komisyon, soruşturma kapsamında Guess’in satıcıların AB iç pazarında sınır ötesi satışlar yoluyla tüketicilere ulaşmasını engelleyip engellemeyeceğini inceleyecek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın