Volkan Yolcu Taşımacılığı Seyahat Nakliyat Ticaret A.Ş. ve Öz Edirne Birlik Mustafa Altunhan Hakkında Yürütülen Soruşturma Sonuçlandı

Edirne şehirlerarası otobüs terminalini işleten Volkan Yolcu Taşımacılığı Seyahat Nakliyat Tic. A.Ş.’nin ve Edirne şehirlerarası otobüs terminalinde acentelik faaliyetleri yürüten Öz Edirne Birlik Mustafa Altunhan adlı şirketin otobüsle yolcu taşımacılığı hizmeti veren otobüs firmalarına yazıhane kiralamayı reddetmek, acentelik sözleşmesi yapmaya zorlamak ve devam eden acentelik sözleşmelerini de feshetmek suretiyle şehirlerarası yolcu taşımacılığı hizmetleri pazarında rekabeti engelledikleri iddiası üzerine, Volkan Yolcu Taşımacılığı Seyahat Nakliyat Tic. A.Ş. ile Öz Edirne Birlik Mustafa Altunhan hakkında 4054 sayılı Kanun’un 6. maddesini ihlal edip etmediklerinin tespiti amacıyla yürütülen soruşturma tamamlandı.

19.07.2017 tarihinde Rekabet Kurulunca dosyanın müzakeresi sonucunda; Volkan Yolcu Taşımacılığı Seyahat Nakliyat Tic. A.Ş. ile Öz Edirne Birlik Mustafa Altunhan’ın rakiplerinin pazardaki faaliyetlerini zorlaştırıcı uygulamaları ile hakim durumunu kötüye kullandığına, dolayısıyla 4054 sayılı Kanun’un 6. maddesini ihlal ettiğine bu nedenle, 4054 sayılı Kanun’un 16. maddesi uyarınca adı geçen şirketlere idari para cezası verilmesine karar verildi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın