Sabancı Holding Bünyesinde Faaliyet Gösteren, Enerjisa Enerji A.Ş., Enerjisa Başkent Elektrik Perakende Satış A.Ş.,Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş., Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş., Enerjisa Toroslar Elektrik Perakende Satış A.Ş., İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım A.Ş. ve Enerjisa İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Perakende Satış A.Ş. hakkında yürütülen soruşturmanın sözlü savunma toplantısı 04 Temmuz 2018 tarihinde yapılacak.

Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş. ve Enerjisa Toroslar Elektrik Perakende Satış A.Ş.’nin çeşitli eylem ve davranışlarla bağımsız tedarikçilerin faaliyetlerini zorlaştırdığı, tüketicilerin kendi tedarikçisini seçme hakkını engellediği ve bu yolla 4054 sayılı Kanun’u ihlal ettiği iddiasını içeren başvuru üzerine yürütülen soruşturmada sözlü savunma aşamasına gelindi. Bahse konu sözlü savunma toplantısı, 04 Temmuz 2018 tarihinde saat 10:30’ da yapılacak.

Rekabet Kurulu, son dönemde yürütmüş olduğu iki adet soruşturma ile elektrik sektöründe önümüzdeki dönemlerde daha aktif bir rol oynayacağının sinyallerini vermektedir.

Kurul, en son CK AKDENİZ ELEKTRİK PERAKENDE SATIŞ A.Ş. ve AKDENİZ ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş.’ ye 4054 sayılı Kanun’un 6.maddesini ihlal ettikleri gerekçesiyle toplam 38.155.517 TL ceza verildiğini duyurmuştu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın