Rekabet Kurulu Kararları

Say Reklamcılık Yapı Dekorasyon Proje Taahhüt Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin devralınması

Say Reklamcılık Yapı Dekorasyon Proje Taahhüt Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin bir kısım hisselerinin Evren GÜLDOĞAN tarafından devralınması işleminin izne tabi olmadığına karar verildi.

Toshiba Visual Solutions Corporation ile Vestel Ticaret A.Ş. Arasındaki Sözleşmeye Bireysel Muafiyet

Toshiba Visual Solutions Corporation ile Vestel Ticaret A.Ş. arasındaki marka lisans sözleşmesine 5 yıl süreyle bireysel muafiyet tanındı.

TDK Corporation – Toshiba Corporation Arasındaki Ortak Girişim

TDK Corporation ile Toshiba Corporation tarafından ortak girişim şirketi kurulması işlemine izin verildi.

Roche Müstahzarları Sanayii A.Ş. ile MTS İlaç Dağıtım Ticaret A.Ş. arasındaki Sözleşmeye Bireysel Muafiyet

Roche Müstahzarları Sanayi A.Ş. ile MTS İlaç Dağıtım Ticaret A.Ş. arasında 02.08.2016 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere imzalanan Münhasır İhale Deposu Sözleşmesi’nin 11.2. maddesinin, rekabet etmeme yükümlülüğünün yalnızca MTS’yi ve bu teşebbüsü kontrol eden kişileri bağlayacağı ve yine yalnızca MTS’nin ilgili ihalelere rakip ürünlerle katılamayacağı şekilde düzenlenmesi şartıyla, Sözleşme’ye 4054 sayılı Kanun’un 5. maddesi kapsamında bireysel muafiyet tanınmasına karar verildi.

Kadıköy Şifa Hastanesi A.Ş’nin Devralınması İşlemi

Kadıköy Şifa Hastanesi A.Ş. hisselerinin tamamının Grup Florence Nightingale Hastaneleri A.Ş. tarafından devralınması işlemine izin verildi.

Arkel Elektrik Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Arkel Elektrik ve Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin Mehmet Melih Küçükçalık ve Çağlar Ayaz’ın ortak kontrolünden Mehmet Melih Küçükçalık ve Mediterra Capital Partners II, LP.’nin ortak kontrolüne geçmesi işlemine izin verildi.

TNET A.Ş. ile Krea İçerik Hizmetleri ve Prodüksiyon A.Ş. Arasındaki Sözleşmeye Menfi Tespit Belgesi

TTNET A.Ş. ile Krea İçerik Hizmetleri ve Prodüksiyon A.Ş. ve Digital Platform Teknoloji Hizmetleri A.Ş. arasında imzalanan “Ortak Kanal İşbirliği Sözleşmesi”ne menfi tespit belgesi verildi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın