Rekabet Kurulu Kararları

AIG Sigorta A.Ş., Gulf Insurance Group K.S.C.P Tarafından Devralındı

AIG Sigorta A.Ş.’nin hisselerinin tamamının Gulf Insurance Group K.S.C.P tarafından devralınması işlemine izin verildi.

Ana Gıda İhtiyaç Maddeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş Bunge Limited Tarafından Devralındı

Ana Gıda İhtiyaç Maddeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin tek kontrolünün Bunge Limited tarafından dolaylı olarak devralınması işlemine izin verildi.

Osmangazi Elektrik Perakende Satış A.Ş. – Osmangazi Elektrik Dağıtım A.Ş.

Dedeli Yatırım İnşaat Taahhüt Elektrik Dağıtım Sanayi Ticaret A.Ş. tarafından kontrol edilen Osmangazi Elektrik Dağıtım A.Ş. ile Osmangazi Elektrik Perakende Satış A.Ş. hisselerinin tamamının Zorlu Holding A.Ş.’nin kontrolü altında bulunan Zorlu Osmangazi Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından devralınması işlemine izin verildi.

Çimento Endüstrisi İşverenleri Sendikası

Çimento Endüstrisi İşverenleri Sendikası İş Sağlığı ve Güvenliği Komitesi tarafından hazırlanan “Çimento Sektöründe Alt İşveren ve Yüklenici İşlerinde İş Sağlığı ve Güvenliği Kuralları Kılavuzu”nun uygulanmasına menfi tespit belgesi verildi.

Baki Elektrik Üretim Ltd. Şti., Deniz Elektrik Üretim Ltd. Şti., Ayres Ayvacık Rüzgâr Enerjisinden Elektrik Üretim Santrali Ltd. Şti., Kapıdağ Rüzgâr Enerjisi Elektrik Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve Atik RES

AKSA Enerji Üretimi A.Ş. ve iştirakleri bünyesinde bulunan Baki Elektrik Üretim Ltd. Şti., Deniz Elektrik Üretim Ltd. Şti., Ayres Ayvacık Rüzgâr Enerjisinden Elektrik Üretim Santrali Ltd. Şti., Kapıdağ Rüzgâr Enerjisi Elektrik Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve Atik RES’in, hisse satışı yoluyla Güriş Grup şirketlerinden 1 G Enerji Üretim A.Ş., 2 G Enerji Üretim A.Ş., Notos Elektrik Üretim A.Ş., Anzer Elektrik Üretim A.Ş. ve 3 G Elektrik Üretim A.Ş. tarafından devralınması işlemine izin verildi.

KLK Enerji Üretim A.Ş.

Kolin İnşaat Turizm Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ye ait olan KLK Enerji Üretim A.Ş. hisselerinin belli oranının Kalyon Yatırım Holding A.Ş. tarafından devralınması işlemine izin verildi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın