Kurul Kararları

Abdi İbrahim İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş.-Aksel Ecza Deposu Ticaret A.Ş.

 

Abdi İbrahim İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile Aksel Ecza Deposu Tic. A.Ş. arasında akdedilen “Münhasır İhale Deposu Sözleşmesi”nin 2002/2 sayılı Tebliğ’in 2. maddesinin ikinci fıkrasında öngörülen %40 pazar payı eşiğinin aşılmadığı ürünler bakımından grup muafiyetinden yararlandığına; bu eşiğin aşılması nedeniyle 2002/2 sayılı Tebliğ kapsamında grup muafiyetinden yararlanamayan ürünler bakımından ise sözleşmeye bireysel muafiyet tanınmasına karar verildi.

 

Göksu Gayrimenkul Yatırım İnşaat Turizm San. ve Tic. A.Ş.

 

Rönesans Gayrimenkul Yatırım A.Ş.’nin hissedarı olduğu Göksu Gayrimenkul Yatırım İnşaat Turizm San. ve Tic. A.Ş.’nin tek kontrolünü devralması işlemine izin verildi.

 

Netlog Lojistik Hizmetleri A.Ş.

 

Netlog Lojistik Hizmetleri A.Ş.’nin belli oranda hissesinin Abraaj Investment Management Ltd. tarafından Turklogistics BV vasıtasıyla dolaylı olarak devralınması ve Netlog Lojistik Hizmetleri A.Ş. ile iştirakleri ve Netlog Dubai General Warehousing LLC üzerinde ortak kontrol kurulması işlemine izin verildi.

 

Donuk Fırıncılık Ürünleri San. ve Tic. A.Ş.

 

Donuk Fırıncılık Ürünleri San. ve Tic. A.Ş’nin belli oranda hissesinin Unmaş Unlu Mamüller San. ve Tic. A.Ş. tarafından devralınması işlemine izin verildi.

 

LVMH-Möet Hennessy Louis Vuitton SE- Marcolin S.p.A.

 

LVMH-Möet Hennessy Louis Vuitton SE ile Marcolin S.p.A.’nın tam işlevsel bir ortak girişim kurması işlemine izin verildi.

 

Giovanni Bozzetto S.p.A.

 

Giovanni Bozzetto S.p.A.’nın tek kontrolünün nihai olarak Chequers S.A.’nın tek kontrolündeki Chem Invest S.r.l. tarafından devralınması işlemine izin verildi.

 

Research and Design Institute on Gas Processing Joint Stock Company-Technip France SA – Linde AG

 

Research and Design Institute on Gas Processing Joint Stock Company, Technip France SA ve Linde AG arasında bir ortak girişim şirketi oluşturulması işlemine izin verildi.

 

Wirtgen Group Holding GmbH’ye ait 30 adet şirket hisseleri ve belirli malvarlıkları

 

Wirtgen Group Holding GmbH’ye ait belirli şirketlerin hisselerinin ve Wirtgen Group Holding GmbH’ye ait malvarlıklarının Deere & Company tarafından devralınması işlemine izin verildi.

 

 

 

Mobil Oil Türk A.Ş.

 

Mobil Oil Türk A.Ş. ile distribütörler arasında akdedilen Madeni Yağlar Distribütörlük Sözleşmesi’nin 2002/2 sayılı Tebliğ kapsamında grup muafiyetinden yararlandığına karar verildi.

 

TAV Yatırım Holding A.Ş.

 

Aeroports de Paris S.A’nın Tank OWC beta GmbH aracılığıyla TAV Yatırım Holding A.Ş.’de bulunan belli oranda hissesinin Mustafa Sani ŞENER’in sahip olacağı kurulmakta olan bir anonim şirket ve Tepe İnşaat Sanayi A.Ş. tarafından devralınması işlemine izin verildi.

 

Ankateks Turizm İnşaat Tekstil Temizleme Sanayi ve Ticaret A.Ş.

 

Ankateks Turizm İnşaat Tekstil Temizleme Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin belli oranda hissesinin Servizi Italia S.p.A. tarafından devralınması işlemine izin verildi.

 

Laskar Enerji Üretim ve Ticaret A.Ş. ve Mertler Enerji Üretim ve Ticaret A.Ş.

 

Laskar Enerji Üretim ve Ticaret A.Ş. ve Mertler Enerji Üretim ve Ticaret A.Ş.’nin hisselerinin Energo Pro İyi Dere Elektrik Üretim ve Sanayi Ticaret A.Ş. tarafından devralınması işlemine izin verildi.

 

The National Titanium Dioxide Company Limited’in titanyum dioksit işkolu

 

The National Titanium Dioxide Company Limited’in titanyum dioksit işkolunun (“Cristal”) kontrolünün Tronox Limited tarafından devralınması işlemine izin verildi.

 

Secop Holding GmbH-Secop s.r.o.-Secop Compressors Tianjin Co. Ltd.

 

Aurelius Equity Opportunities SE&Co KGaA’nın sahibi olduğu Secop Beteillingungs GmbH’ye ait Secop Holding GmbH, Secop s.r.o., Secop Compressors Tianjin Co. Ltd. ve Secop Inc.’in hisselerinin Nidec Corporation’a ait Nidec Europe B.V. ve Nidec Americas Holding Corporation tarafından devralınması işlemine izin verildi.

 

Johnson and Johnson Medikal Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.

 

Johnson & Johnson Medikal Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.’nin bayileri ile imzalayacağı “Münhasır Olmayan Bayilik Sözleşmesi”nin 2.6. maddesindeki rekabet etmeme yükümlülüğünün yalnızca bayiyi ve bunu kontrol eden kişileri bağlaması ve yine yalnızca rakip ürünlerle sınırlı tutulması şartıyla, anılan Sözleşme’ye 4054 sayılı Kanun’un 5. maddesi kapsamında bireysel muafiyet tanınmasına karar verildi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın