Komisyon, Advent International ile akıllı kart üreticisi Morpho’nun birleşme işlemini şartlara bağlı olarak onayladı.

Birleşmeler: Komisyon, Advent International ile akıllı kart üreticisi Morpho’nun birleşme işlemini şartlara bağlı olarak onayladı.

Avrupa Komisyonu, AB Birleşme Tüzüğü uyarınca, Advent International ile ABD’de kişisel veri ve güvenlik çözümleri sağlayıcısı Morpho’nun birleşmesi işlemini onayladı. Onay, Morpho’nun akıllı kart ödeme ticaretinin Fransa’da tasfiye edilmesi şartına bağlı olarak verildi.

Morpho, Safran grubunun kimlik ve güvenlik çözümleri işlerini yapan teşebbüstür. Özel sermaye şirketi olan Advent International, akıllı kart ve dijital güvenlik sağlayıcısı Oberthur’u kontrol etmektedir. Hem Oberthur hem de Morpho, bankacılık sektörü için akıllı kartlar, geliştirmekte ve tedarik etmektedir.

Komisyon yaptığı araştırma sonucunda, Fransa’da, akıllı kart ödeme sistemi üretiminin yalnızca üç sağlayıcı tedarikçisinin bulunduğunu tespit etti. Birleşme işlemi, bu rakamı ikiye düşürecek ve rekabeti önemli ölçüde azaltacaktı. Bu nedenle birleşme işlemi, rekabeti koruyacak şekilde şarta bağlanmıştır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın