Dünyadan Kısa Kısa

Dünyadan Kısa Kısa

Avrupa Komisyonu, Microsoft’un LinkedIn’i satın alma işlemini şartlı olarak onayladı ve Salesforce tarafından ortaya atılan veri endişelerini büyük oranda reddetti.

Portekiz Rekabet Kurumu, kağıt zarf toptancısı ve dağıtıcı Firmo Papéis e Papelarias’a 160 bin € para cezası verdi.

Belçika Rekabet Kurumu, şirketlerin; Immoweb’e rakipleri ile aynı şartları sunmak için gerekli yazılımları geliştirmelerini zorlayan sözleşme hükümlerini kaldırmayı kabul ettikten sonra, çevrimiçi emlak portalı Immoweb hakkında soruşturma başlattı.

Meksika Federal Ekonomik Rekabetçi Komisyonu, üç feribot şirketine ve üç kişiye fiyat sabitleme ve pazar segmentasyonu için toplamda 2,7 milyar Euro ceza verdi ve iki kişi için suçun tekerrürü gerekçesiyle, genel para cezasının iki katı miktarına hükmetti.

İtalya Rekabet Otoritesi, dokuz modellik ajansına, aralarında fiyat tespit ettiklerini kanıtlayan soruşturmanın ardından toplamda 4.5 milyon € para cezası verdi.

Otomobil üreticisi Opel Danimarka, bayilerinin ikinci el araçların fiyatlarını düzeltme emrini verdikten sonra, Danimarka savcılarına 1,1 milyon € para cezası ödemeyi kabul etti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın