Dünyadan Haberler

İngiltere Rekabet Otoritesi (CMA), Küçük İşletme Sahibi Olan Müşterilerine Fiyatlandırma Bilgilerini Paylaşmadığı Gerekçesiyle Daligas Enerji Şirketine Soruşturma Başlattı.

 

İngiltere Rekabet ve Piyasalar Kurumu (CMA) , küçük işletmelere (KOBİ’ler) ve iç müşterilere enerji sağlayan, Daligas’a soruşturma başlattığını bildirdi.

 

CMA’nın Piyasalar ve Birleşme İcra Direktörü Andrea Gomes da Silva konu ile ilgili olarak:

Küçük işletmelerin İngiltere ekonomisi için hayati önem taşıdığını ifade ederek; CMA’nın enerji sektörüne yönelik soruşturmasının bir sonucu olarak, tüketicilerin doğru fiyatlandırma bilgisine sahip olma haklarının olduğunu; böylece enerji anlaşmalarını diğer tedarikçilerle kıyaslayabileceklerini ve potansiyel olarak daha iyi teklif veren teşebbüsten elektrik ihtiyaçlarını karşılayabileceklerini belirtmiştir. Tüketicilerin bu bilgilere zamanında ulaşmalarına izin vermeyerek, Daligas’ın yasal yükümlülüklerini ihlal ettiğini ifade etmiştir.

 

Hindistan Rekabet Otoritesi,  11 Çimento Şirketine Kartel Oluşturdukları Gerekçesiyle 784 milyon Avro para cezası verildiğini duyurdu.

Hindistan Rekabet Otoritesi ,paralel fiyatlar üzerinde anlaşma yaptığı ve ticari açıdan hassas bilgi alışverişinde bulunulduğu iddia edilen 11 çimento şirketine 784 milyon dolar para cezası verilmesine karar verdi.

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın