Sözlü Savunma Toplantıları

 

Mey İçki San. ve Tic. A.Ş. hakkında yürütülen soruşturmanın sözlü savunma toplantısı 2 Mart 2021 tarihinde yapılacak

 

Mey İçki San. ve Tic. A.Ş.’nin rakiplerinin faaliyetlerini zorlaştırdığı, açık noktalarla yaptığı sözleşmelerin münhasırlık içerdiği ve rakip ürün satılmamasını temin için baskı uyguladığı iddialarına yönelik olarak yürütülen soruşturmada sözlü savunma aşamasına gelindi. Bahse konu sözlü savunma toplantısı, 2 Mart 2021 tarihinde saat 10.30’da web üzerinden canlı (online) olarak uzaktan yapılacak.

 

İstanbul ilinde taksimetre satışı ve değişimi faaliyetinde bulunan beş teşebbüs hakkında yürütülen soruşturmanın sözlü savunma toplantısı 3 Mart 2021 tarihinde yapılacak

 

İstanbul ilinde taksimetre satışı ve değişimi hizmeti pazarında faaliyet gösteren teşebbüslerin fiyatları birlikte belirledikleri iddiasına yönelik olarak Atak Taksi Elektronik İç ve Dış Ticaret Ltd. Şti.,  Tetaş Elektronik Ltd. Şti., Alberen Elektronik İnşaat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti., Paşa Taksimetre Ltd. Şti. ve Ata Taksimetre Muayene Servisleri Ltd. Şti. hakkında yürütülen soruşturmada sözlü savunma aşamasına gelindi. Bahse konu sözlü savunma toplantısı, 3 Mart 2021 tarihinde saat 10.30’da web üzerinden canlı (online) olarak uzaktan yapılacak.

 

Unilever Sanayi ve Ticaret Türk A.Ş. hakkında yürütülen soruşturmanın sözlü savunma toplantısı 9 Mart 2021 tarihinde yapılacak

 

Unilever Sanayi ve Ticaret Türk A.Ş.’nin, nihai satış noktalarında rakip dondurma ürünlerinin satışını engellemek, böylelikle fiili münhasırlık oluşturmak suretiyle 4054 sayılı Kanun’un 4. ve 6. maddelerini ihlal ettiği iddiası üzerine yürütülen soruşturmada sözlü savunma aşamasına gelindi. Bahse konu sözlü savunma toplantısı, 9 Mart 2021 tarihinde saat 10.30’da Rekabet Kurumu merkez binasında yapılacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın