Rekabet Kurumu, İsttelkom İstanbul Elektronik Haberleşme ve Altyapı Hizmetleri San. ve Tic. A.Ş. Hakkında Yürütülen Soruşturma Sonucunda 4054 sayılı Kanun’un 6.Maddesinin İhlal Edildiğine Dolayısıyla Aynı Kanun’un 16. maddesi Uyarınca Adı Geçen Teşebbüse İdari Para Cezası Uygulanmasına Karar Verdi.

Rekabet Kurumu; İsttelkom İstanbul Elektronik Haberleşme ve Altyapı Hizmetleri San. ve Tic. A.Ş.’nin İstanbul ilinde, elektronik haberleşme altyapısı kurulumu pazarında hakim durumda olduğuna, anılan şirketin işletmecilerle Tesis Paylaşım Protokolü imzalamak suretiyle 4054 sayılı Kanun’un 6. Maddesini ihlal ettiğine, bu nedenle İsttelkom İstanbul Elektronik Haberleşme ve Altyapı Hizmetleri San. Ve Tic. A.Ş.’ye 198.208,35 TL idari para cezası verilmesine karar verdi.

Kurum, aynı kararda söz konusu ihlalin sonlandırılmasına karar verdi. Aynı zamanda etkin rekabetin yeniden sağlanması için anılan şirketin işletmecilerle imzaladığı Tesis Paylaşım Protokolü’nün bazı sözleşme hükümlerinin kaldırılması gerektiğine karar verdi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın