Rekabet Kurumu – Birleşme & Devralma Haberleri

Katılım Emeklilik ve Hayat A.Ş.-Neova Sigorta A.Ş.

Rekabet Kurumu, Katılım Emeklilik ve Hayat A.Ş. ile Neova Sigorta A.Ş. arasında akdedilen Hizmet Sözleşmesi’ne 4054 sayılı Kanun’un 5. maddesinde sayılan koşulların tamamını sağlaması nedeniyle 30.05.2019 tarihinde bireysel muafiyet tanıdı.

 

Papirüs Otelcilik Yat. Turz. Sey. İnş. Tic. A.Ş.

Rekabet Kurumu, Ömer GÜR’ün kontrolünde bulunan Papirüs Otelcilik Yat. Turz. Sey. İnş. Tic. A.Ş.’nin hisselerinin TUI Travel Overseas Holdings Limited’in kontrolünde bulunan TT Hotels Turkey Otel Hizmetleri Turizm ve Ticaret A.Ş. tarafından devralınması işlemine 30.05.2019 tarihinde izin verdi.

 

Ergo Sigorta A.Ş.

Rekabet Kurumu, Ergo Sigorta A.Ş.’nin tek kontrolünün HDI Sigorta A.Ş. tarafından devralınması işlemine 30.05.2019 tarihinde izin verdi.

 

Eurotab SA – SAS tarafından EuroTop SAS

Rekabet Kurumu, Eurotab SA’nın Eurotab Avrasya Ev Bakım ve Sağlık Ürünleri San. Tic. A.Ş.’nin de aralarında bulunduğu tablet departmanı üzerindeki tek kontrolünün LBO France Gestion SAS tarafından EuroTop SAS aracılığıyla devralınması işlemine 30.05.2019 tarihinde izin verdi.

 

 GlaxoSmithKline İlaçları Sanayi ve Ticaret A.Ş.- Ecza Depoları

Rekabet Kurumu, GlaxoSmithKline İlaçları Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin belirli illerde Flixotide ürününün bulunurluğunun artırılması amacıyla ecza depoları ile yapmayı planladığı prim uygulamasına 4054 sayılı Kanun’un 8. maddesi uyarınca menfi tespit belgesi verilmesine 13.6.2019 tarihinde karar verdi.

 

TUSAŞ-Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.-Altınay Havacılık ve İleri Teknolojiler Sanayi Ticaret A.Ş.

Rekabet Kurumu, TUSAŞ-Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş. ile Altınay Havacılık ve İleri Teknolojiler Sanayi Ticaret A.Ş. arasında bir ortak girişim şirketi kurulması işlemine 13.06.2019 tarihinde izin verdi.

 

Affinion Group Holdings, Inc.

Rekabet Kurumu, Affinion Group Holdings, Inc.’nin çoğunluk hisselerinin Elliott Management Corporation’a bağlı Elliott Associates L.P. ve Elliott International L.P. tarafından devralınması işlemine 13.06.2019 tarihinde izin verdi.

 

AxleTech International Holdings Inc.

Rekabet Kurumu, Meritor, Inc.’nin, CAX Parent şirketini devralması yoluyla AxleTech International Holdings Inc. üzerinde tek kontrole sahip olması işlemine 13.06.2019 tarihinde izin verdi.

 

 Panalpina Welttransport Holding AG

Rekabet Kurumu, Panalpina Welttransport Holding AG ve iştiraklerinin tek kontrolünün DSV A/S tarafından devralınması işlemine 13.06.2019 tarihinde izin verdi.

 

 Evonik Industries AG’nin Metakrilat İşletmesi

Rekabet Kurumu, Advent International Corporation’un yönetimi ve danışmanlığı altında bulunan belirli fonlar tarafından Evonik Industries AG’nin metakrilat işletmesinin devralınması işlemine 13.06.2019 tarihinde izin verdi.

 

Betek Boya ve Kimya Sanayi A.Ş., Alsecco İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve Dr. Robert Murjahn Enstitüsü Bilimsel Araştırma Merkezi A.Ş.

Rekabet Kurumu, Betek Boya ve Kimya Sanayi A.Ş., Alsecco İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve Dr. Robert Murjahn Enstitüsü Bilimsel Araştırma Merkezi

A.Ş.’nin tek kontrolünün Nippon Paint Holdings Co. Ltd tarafından devralınması işlemine 13.06.2019 tarihinde izin verdi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın