Rekabet Kurul’u Kararları

CarrefourSA Carrefour Sabancı Ticaret Merkezi A.Ş.-Metro Properties Gayrimenkul Yatırım A.Ş.

CarrefourSA Carrefour Sabancı Ticaret Merkezi A.Ş. ile Metro Properties Gayrimenkul Yatırım A.Ş. arasında imzalanan kira sözleşmesine menfi tespit belgesi verildi.

Stada Arzneimittel AG

Stada Arzneimittel AG’nin ortak kontrolünün Bain Capital Investors LLC tarafından yönetilen fonlardan biri olan Bain Capital Europe Fund IV L.P. ve yönetici ana şirketi Cinven Capital Management (VI) General Partner Limited aracılığıyla faaliyet gösteren Cinven Capital Management (VI) Limited Partnership Incorporated tarafından yönetilen fonlar tarafından Nidda Healthcare Holding AG vasıtasıyla devralınması işlemine izin verildi.

Tavuk Dünyası Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Tavuk Dünyası Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin hisselerinin belli oranının GRI Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından devralınması suretiyle teşebbüs üzerinde tek kontrolün sağlanması işlemine izin verildi.

Hitachi Automotive Electric Motor Systems, Ltd.

Hitachi Automotive Systems Ltd. ile Honda Motor Co., Ltd. arasında ortak girişim şirketi kurulması işlemine izin verildi.

OMV Petrol Ofisi Holding A.Ş.

OMV Aktiengesellschaft tarafından doğrudan kontrol edilen OMV Petrol Ofisi Holding A.Ş.’nin paylarının %100’ünün Vitol Investment Partnership Limited tarafından dolaylı olarak kontrol edilen VIP Turkey Enerji A.Ş. tarafından devralınması işlemine izin verildi.

Avivasa Emeklilik ve Hayat A.Ş.- Odea Bank A.Ş.

Avivasa Emeklilik ve Hayat A.Ş. ile Odea Bank A.Ş. arasında akdedilen “Acentelik Sözleşmesi”ne bireysel muafiyet tanındı

Tekin Acar Büyük Mağazacılık Ticaret A.Ş.’ye ait 19 mağazaya ilişkin toplam 19 kira sözleşmesi, belirli çalışanlar ve mağazaların işletilmesi için gerekli olan az sayıdaki sabit teçhizat ve demirbaş

Tekin Acar Büyük Mağazacılık Ticaret A.Ş.’ye ait 19 mağazaya ilişkin toplam 19 kira sözleşmesinin, belirli çalışanlar ve mağazaların işletilmesi için gerekli olan az sayıdaki sabit teçhizat ve demirbaşla beraber Sephora Kozmetik A.Ş’ye devredilmesi işlemine izin verildi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın