Rekabet Kurulu Kararları

Türkiye Garanti Bankası A.Ş.’nin Amercan Express Markalı Kartlara Dair Muafiyet Başvurusu
Türkiye Garanti Bankası A.Ş.’nin, Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O., Denizbank A.Ş., Türkiye İş Bankası A.Ş. ve Türk Ekonomi Bankası A.Ş. unvanlı dört ayrı banka ile imzaladığı American Express markalı kartların kabulüne ilişkin alt lisans sözleşmelerine bireysel muafiyet tanındı.

General Electric Company’nin Petrol ve Gaz İş Kolları ile Baker Hughes Incorporated’in Birleşme İşlemi
General Electric Company’nin petrol ve gaz faaliyetleri ile Baker Hughes Incorporated’in faaliyetlerinin birleştirilerek kurulacak olan teşebbüsün tek kontrolünün General Electric Company tarafından devralınması işlemine izin verildi.

Bolu Kalite Yem Sanayi A.Ş.
Erpiliç Entegre Tavukçuluk Üretim Pazarlama ve Ticaret Ltd. Şti.’nin Bolu Kalite Yem Sanayi A.Ş.’yi devralması işlemine izin verildi.

Işık Sigorta A.Ş.
Asya Katılım Bankası A.Ş.’nin tek kontrolü altında bulunan Işık Sigorta A.Ş.’nin kontrolünün Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği tarafından devralınması işlemine izin verildi.

Intel Security
Intel Security’nin tek kontrolünün TPG Capital tarafından devralınması işlemine izin verildi.

GFK SE
GfK-Nürnberg Gesellschaft für Konsum-, Markt- und Absatzforschung e.V. ile birlikte, GfK SE üzerindeki ortak kontrolün KKR & Co. L.P. tarafından Acceleratio Capital N.V. vasıtasıyla dolaylı olarak devralınması işlemine izin verildi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın