Kurul Kararları

Bankalararası Kart Merkezi A.Ş.

Kartlı ödeme sistemleri pazarının kendine özgü koşulları nedeniyle, Kurul tarafından onaylanan formüle göre kredi kartı takas komisyonu oranının Bankalararası Kart Merkezi A.Ş. tarafından belirlenmesi işlemine ve belirlenen oranda ± %5’lik bir değişim olmaması durumunda söz konusu oranın geçerli kalması yönündeki uygulamaya koşullu bireysel muafiyet tanınmasına ve muafiyet süresinin gerekçeli kararın Bankalararası Kart Merkezi A.Ş.’ye tebliğ edildiği tarihten itibaren 3 yılın bitiminde sona ermesine karar verildi.

Bayer Türk Kimya Sanayii Ltd. Şti. – Bayer Consumer Care AG – Moltek Sağlık Hizmetleri Üretim ve Pazarlama A.Ş.

Bayer Consumer Care AG ile Moltek Sağlık Hizmetleri Üretim ve Pazarlama A.Ş. arasında imzalanan Distribütörlük Sözleşmesi’nin 4054 sayılı Kanun’a aykırılık teşkil etmediğine; Bayer Türk Kimya Sanayi Ltd. Şti. ile Moltek Sağlık Hizmetleri Üretim ve Pazarlama A.Ş. arasında imzalanan Lisans Sözleşmesi’ne ise bireysel muafiyet tanınmasına karar verildi.

Carmel Capital S.à.r.l

AWAS Aviation Capital DAC’nin holding şirketi olan Carmel Capital S.à.r.l’nin hisselerinin tamamının Dubai Aerospace Enterprise Ltd. tarafından devralınması işlemine izin verildi.

IHY İzmir Havayolları A.Ş.

IHY İzmir Havayolları A.Ş.’nin kontrolünün, Pegasus Hava Taşımacılığı A.Ş. tarafından devralınması suretiyle ortak kontrolden tam kontrole geçilmesi işlemine izin verildi.

Grup Florence Nightingale Hastaneleri A.Ş.

Florence Nightingale Hastaneleri Holding A.Ş. tarafından Grup Florence Nightingale Hastaneleri A.Ş.’nin sermayesinin belli oranını temsil eden hisselerin ve tam kontrolünün devralınması işlemine izin verildi.

Opel/Vauxhall’un otomotiv iş birimi oluşturan Avrupa’daki tüm iştirak ve şubeleri

General Motors Holdings LLC’ye ait Opel/Vauxhall’un otomotiv iş birimini oluşturan Türkiye’dekiler de dâhil olmak üzere Avrupa’daki tüm iştiraklerinin ve şubelerinin tek kontrolünün Peugeot S.A. tarafından devralınmasına izin verildi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın