Etiya Bilgi Teknolojileri Yazılım Sanayi ve Ticaret A.Ş., Pia Bilişim Hizmetleri A.Ş., İnnova Bilişim Çözümleri A.Ş., NETAŞ Telekomünikasyon A.Ş., MAGİS Teknoloji A.Ş., Kafein Yazılım Hizmetleri Tic. A.Ş. ve RDC Partner Bilişim Danışmanlık ve Teknoloji Hizmetleri A.Ş. hakkında soruşturma açıldı.  

İşgücü piyasasında centilmenlik anlaşmaları yapılması suretiyle 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 4. maddesini ihlal ettiği iddiası üzerine yürütülen önaraştırma Rekabet Kurulunca karara bağlandı ve teşebbüsler hakkında soruşturma açılmasına karar verildi.

 

Teşebbüsler arası çalışanların  transfer yasağı, ücret sabitleme ve rekabete duyarlı bilgi değişimi gibi konuları kapsayan işgücü piyasalarına yönelik ihlaller Kurum gündeminde yer bulmaya devam etmektedir. Özellikle, başta  yöneticiler ve insan kaynakları departmanları tarafından dikkatle takip edilmesi gereken işgücü piyasalarındaki rekabet ihlalleri konusunda Kurul ilk ceza uygulamasını bazı özel hastaneler hakkında geçtiğimiz aylarda uygulamıştır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın