Dünyadan Kısa Kısa

– Bağımsız bir Yunan bira üreticisi, küresel bira üreticisi Heineken’i Hollanda mahkemesinde dava etti. 2015 yılında Yunanistan’ın rekabet otoritesince alınan hakim durumun kötüye kullanılması cezasının, Heineken’in küçük rakiplere zarar vermesini engellemediğini savundu.

– Çek bölge mahkemesi, RWE Supply & Trading’in yapmış olduğu temyiz başvurusunu reddetti. Şirketin rakiplerinin ülkenin toptan gaz piyasasında rekabet edebilme kabiliyetine zarar verdiği teyit edilmiş oldu. Sonuç olarak, 1.5 milyon Euro’luk kötüye kullanma cezası onaylandı.

– Avusturya Rekabet Otoritesi, geçen yıl ev aletleri üreticisi De’Longhi-Kenwood’a kahve makinesi fiyatlarında manipülasyon yaptığı ve internet satışlarını kısıtladığı gerekçeleri ile hub-and-spoke karteline başkanlık ettiği için 650.000 € cezası verildiğini duyurdu.

– İsrail Rekabet Otoritesi, birleşmenin onaylanması için getirilen koşullara uymaması nedeniyle bu ihlallere yaptırım olarak, bir şirkete ve CEO’suna toplam 6.5 milyon € ceza vermeyi planladığını açıkladı.

– Japonya Rekabet Otoritesi, genellikle itfayelerin ve polislerin kullandığı acil dijital radyo üretim sektörünü etkileyen bir kartel için 52,3 milyon € idari para cezası verdi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın