Dünyadan Haberler

Norveç Rekabet Otoritesi Telenor’a 96.3 Milyon Euro Para Cezası Verdiğini Açıkladı.

Norveç Rekabet Otoritesi, Telenor’a ülkedeki mobil telefon pazarındaki hakim durumunu kötüye kullandığı gerekçesiyle 788 milyon kron (96.3 milyon Euro) para cezası verildiğini duyurdu.

 

İngiltere Rekabet Otoritesi (CMA), Otel Rezervasyonu Yapılan Sitelere İnceleme Başlattığını Açıkladı.

 

İngiltere Rekabet Otoritesi, Tüketici Koruma Yasası’nı ihlal ettiği tespit edilen bir dizi otel rezervasyon sitesine inceleme başlattı.

CMA tarafından yapılan açıklamada, tüketicilerin net fiyatları görmeleri gerektiğini böylece farklı önerileri kıyaslayabileceklerini ve bu sayede de teşebbüsler arası rekabetin korunacağını ifade ederek, şeffaflığın tüketiciler için çok önemli olduğunu vurguladı.

 

 

ABD Rekabet Otoritesi Disney’in 21st Century Fox’u Satın Almasını Onayladı.

ABD Adalet Bakanlığı, The Walt Disney’in 21st Century Fox’u 71,3 milyar dolara satın almasına 22 bölgesel spor kanalını satması şartıyla izin verdi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, dünyanın en büyük medya ve eğlence şirketlerinden The Walt Disney’in 22 bölgesel spor kanalını satması halinde 21st Century Fox’u bünyesine katabileceği bildirildi.

İki şirketin birleşmesinin, söz konusu kanalların satılmaması durumunda spor programlarının fiyatlarında artışa neden olacağı kaydedilen açıklamada, The Walt Disney’in bu şartı kabul ettiği duyuruldu.

Walt Disney, 21st Century Fox’u satın alabilmek için şirkete ilk olarak Aralık 2017’de 52,4 milyar dolar teklif etmişti. Bu teklif, kablolu TV şirketi Comcast ile yaşanan rekabet dolayısıyla kademeli olarak 71,3 milyar dolara yükseltilmişti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın