Birleşme & Devralma ve Muafiyet Haberleri

 

Hitachi Ltd.’nin tanısal görüntülemeye ilişkin iş kolu

Hitachi Ltd.’nin tanısal görüntülemeye ilişkin iş kolunun Fujifilm Holdings Corporation’un iştiraki Fujifilm Corporation tarafından devralınması işlemine izin verildi.

Keskinoğlu Tavukçuluk ve Damızlık İşletmeleri San. ve Tic. A.Ş. İzne Tâbi Olmayan / Kapsam Dışı (Bu nitelikteki işlemlere ilişkin gerekçeli karar yayımlanmamaktadır)

Ziraat Bankası A.Ş., Türkiye Halk Bankası ve Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O.’nun; Keskinoğlu Tavukçuluk ve Damızlık İşletmeleri San. ve Tic. A.Ş.’den alacaklarının iştirak payına çevrilmesi suretiyle gerçekleşecek tasfiye işleminin kapsamda olmadığına karar verildi.

BP p.l.c.’nin kimyasal iş kolu

BP p.l.c.’nin kimyasal iş kolunun, INEOS Styrolution Financing Limited ve INEOS 256 GB Limited aracılığıyla INEOS Limited tarafından devralınması işlemine izin verildi.

Petgaz A.Ş.

Petgaz A.Ş.’nin tek kontrolünün BDY Group Yatırım A.Ş. tarafından devralınması işlemine izin verildi.

Kast Ajansları Derneği

Kast Ajansları Derneği yönetim kurulu tarafından alınan kararla hazırlanan ve Derneğin internet sitesinde yayımlanacak olan sözleşmeye, ödeme koşullarına ilişkin dolaylı fiyat tespitine yol açan ifadelerin çıkarılması koşuluyla 4054 sayılı Kanun’un 5. maddesi çerçevesinde bireysel muafiyet tanınmasına karar verildi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın