Birleşme & Devralma Haberleri

Mirbe Petrol Sanayi ve Ticaret A.Ş.-Shell & Turcas Petrol A.Ş.

Mirbe Petrol Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile Shell&Turcas Petrol A.Ş. arasında imzalanacak Akaryakıt ve Otagaz Bayilik Sözleşmeleri bakımından taraflar arasındaki dikey ilişkinin, 01.10.2023 tarihine kadar 2002/2 sayılı Dikey Anlaşmalara İlişkin Grup Muafiyeti Tebliği ile sağlanan grup muafiyetinden yararlandığına, bu tarihten sonra grup muafiyeti kapsamı dışında kaldığına; bununla birlikte taraflar arasındaki anlaşmanın daha önce üzerinde akaryakıt bayilik faaliyeti yapılmayan arazi üzerinde kurulmuş yeni bir istasyona ilişkin olması sebebiyle, söz konusu dikey ilişkiye 01.10.2018 tarihinden itibaren 10 yıl süre ile bireysel muafiyet tanınmasına karar verildi.

İ.E. Ulagay İlaç Sanayii Türk A.Ş. – Aksel Ecza Deposu Ticaret A.Ş. -Eska Ecza Deposu Tıbbi Gereçler San. Tic. Ltd. Şti.- Gayamed Ecza Deposu San Tic. A.Ş.

İ.E. Ulagay İlaç Sanayii Türk A.Ş. ile Aksel Ecza Deposu Ticaret A.Ş., Eska Ecza Deposu Tıbbi Gereçler San. Tic. Ltd. Şti. ve Gayamed Ecza Deposu San Tic. A.Ş. arasında ayrı ayrı akdedilen İhale Satış Sözleşmelerinin, Amiketem, Remoxil, Croxilex, Sulcid, Vitabiol C, IEspor, IEsef, Cefurol, Systral, Roxin, Klamaxin, Clin, Corrente, Onadron, Onadron Simple G/K, Arveles, Ketesse, IEkain, Fungan, Laevolac, Linkomisin, Maxipen, Andolor, Nidazol, Nidazol M, Zontron, Bitazol, IEcilline, Cerebrofil, Neogaba, Rifetem, Vomet, Kemoprim, Bifril Plus ürünleri bakımından 2002/2 sayılı Dikey Anlaşmalara İlişkin Grup Muafiyeti Tebliği kapsamında grup muafiyetinden yararlandığına; bununla birlikte Excaliba, Penbisin, Vitabiol C (Tablet), Vitabiol, Bilaxten, Zostex, Avmigran, Ergafein, Cefperazon, IEsetum, Corsal, Sistral, Klipaks, Doladamon P, Kolsin, Sipraktin, Priligy, Adenuric, Folbiol, Migrex, Genta, Fastjel, Vermazol, Alfamet, Vasoxen, Vasoxen Plus, Hipersar, Hipersar Plus, Spasmomen, Postuitrine, Pantebiol, Deposilin, Penicilline G, Latixa, Streptomycine, Sulcid (Sultamicillin moleküllü), Tazeracin, Pental Sodyum, Tobsin, Sinakort A, Zoprotec, Zoprotec Plus ürünleri bakımından İhale Satış Sözleşmelerine 4054 sayılı Kanun’un 5. maddesi çerçevesinde bireysel muafiyet tanınmasına karar verildi.

Nippon Shokubai Co. Ltd.- Sanyo Chemical Industries Ltd.

Nippon Shokubai Co. Ltd. ve Sanyo Chemical Industries Ltd.’nin birleşmesi işlemine izin verildi.

OMNOVA Solutions, Inc.

OMNOVA Solutions, Inc.’nin tek kontrolünün Synthomer plc tarafından devralınması işlemine izin verildi.

Aquila Capital Holding GmbH

Aquila Holding Gmbh tarafından kontrol edilen Aquila Capital Holding Gmbh’nin ortak kontrolünün Daiwa Energy & Infrastructure Co. Ltd aracılığıyla Daiwa Securities Group tarafından devralınması işlemine izin verildi.

HH Global Group Ltd.

HH Global Group Ltd.’nin ortak kontrolünün The Blackstone Group Inc.’e bağlı yatırım fonları tarafından devralınması işlemine izin verildi.

Veeam Software Holding Limited

Veeam Software Holding Limited’in tek kontrolünün Insight Holdings Group, LLC’nin yönetiminde olan fonlar tarafından devralınması işlemine izin verildi.

Bayer Animal Health

Bayer AG’nin hayvan sağlığı iş kolu Bayer Animal Health’in Elanco Animal Health Inc. tarafından devralınması işlemine izin verildi.

Sanovel İlaç San. ve Tic. A.Ş.

Sanovel İlaç San. ve Tic. A.Ş. ve iştiraklerinin ortak kontrolünün Yamma Investments aracılığıyla MCP Private Capital Fund III SCSp via MCP Investments III Sarl tarafından devralınması işlemine izin verildi.

Peugeot SA- Opel Automobile GmbH- Saft Groupe S.A. 

Peugeot SA, Opel Automobile GmbH ve Saft Groupe S.A. tarafından elektrik bataryaları için akü hücrelerinin ve modüllerinin geliştirilmesi, üretimi ve tedariki alanlarında faaliyet gösterecek bir ortak girişim kurulması işlemine izin verildi.

Sebat Çakmak Sınai ve Tüketim Malları San. ve Tic. A.Ş.

Gözde Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. tarafından kontrol edilen Sebat Çakmak Sınai ve Tüketim Malları San. ve Tic. A.Ş.’nin, Can Uluslararası Yatırım Holding A.Ş. tarafından devralınması işlemine izin verildi.

Üntes Isıtma Klima Soğutma San. ve Tic. A.Ş.- Üntes VRF Klima Sistemleri A.Ş.-Üntes Rhoss Soğutma Sistemleri A.Ş.

Üntes Isıtma Klima Soğutma Sanayi ve Ticaret A.Ş., Üntes VRF Klima Sistemleri A.Ş., Üntes Rhoss A.Ş. üzerinde NIBE Industrier AB tarafından ara dönemde ortak kontrolün, ara dönem sonrasında ise tek kontrolün tesis edilmesi işlemine izin verildi.

Zaragoza Properties SOCIMI, S.A. 

Zaragoza Properties SOCIMI, S.A.’nın ortak kontrolünün Generali SCF S.à.r.l ve Union Investment Real Estate GmbH tarafından devralınması işlemine izin verildi.

TİAK Televizyon İzleme Araştırmaları A.Ş.

TİAK Televizyon İzleme Araştırmaları A.Ş. ile Kantar Media, Medya Araştırmaları Danışmanlık ve Ticaret A.Ş. arasında imzalanan “Televizyon İzleyici Ölçümü Hizmetleri Sözleşmesi”ne, 4054 sayılı Kanun’un 5. maddesinde yer alan koşulların tamamını karşılaması nedeniyle, bireysel muafiyet tanınmasına karar verildi.

Vodafone Net İletişim Hizmetleri A.Ş.

Vodafone Net İletişim Hizmetleri A.Ş. ile Superonline İletişim Hizmetleri A.Ş. arasında 15.03.2017 tarihinde akdedilen Toptan Seviyede Fiber Veri Akış Erişimi Hizmeti ve Destek Hizmetleri Çerçeve İşbirliği Sözleşmesi’ne, 4054 sayılı Kanun’un 5. maddesinde yer alan koşulların tamamını karşılaması nedeniyle, 15.03.2025 tarihine kadar bireysel muafiyet tanınmasına karar verildi.

Denizbank A.Ş.-Türk Ekonomi Bankası A.Ş.-QNB Finansbank A.Ş.

Denizbank A.Ş., Türk Ekonomi Bankası A.Ş. ve QNB Finansbank A.Ş. arasında, sahip oldukları ATM’lerin müşterilerinin ortak kullanımına açılmasına yönelik olarak imzalanan ATM Paylaşım Platformu Protokolü’ne 4054 sayılı Kanun’un 5. maddesinde yer alan koşulların tamamını karşılaması nedeniyle, süresiz bireysel muafiyet tanınmasına karar verildi.

Clariant Plastics & Coatings AG

Clariant AG’nin küresel düzeydeki masterbatch işkolu faaliyetini yürüten iştiraki Clariant Plastics & Coating AG’nin tek kontrolünün PolyOne Corporation tarafından devralınması işlemine izin verildi.

Macquarie AirFinance Limited – Macquarie AirFinance Group Limited

Macquarie AirFinance Limited ve Macquarie AirFinance Group Limited’in bir kısım hissesinin Sunsuper Superannuation Fund’un yediemin temsilcisi sıfatıyla hareket eden Sunsuper Pty Limited tarafından Macquarie Group Limited’in dolaylı iştiraki olan Macquarie Transportation Finance Limited’den devralınması işlemine izin verildi.

Asia Capital Reinsurance Group Pte. Ltd.

Asia Capital Reinsurance Group Pte. Ltd.’nin tek kontrolünün Catalina Holdings (Bermuda) Ltd. tarafından devralınması işlemine izin verildi.

Daimler Insurance Services GmbH – Swiss Re Life Capital Ltd.

Daimler AG ve Swiss Re Ltd. arasında bir ortak girişim kurulması işlemine izin verildi.

Sumitomo Corporation – Toyota Tsusho Corporation – Kirk J. Lewis

Sumitomo Corporation, Toyota Tsusho Corporation ve Kirk J. Lewis tarafından bir ortak girişim kurulması işlemine izin verildi.

QNB Finansbank A.Ş.-Türk Hava Yolları A.O.

Türk Hava Yolları A.O. ile QNB Finansbank A.Ş. arasında imzalanan “THY Frequent Flyer Programı Miles&Smiles Kredi Kartı İşbirliği Sözleşmesi”ne 5 (beş) yıl süre ile bireysel muafiyet tanınmasına karar verildi.

Webcad Enerji ve Bilgi Teknolojileri Ltd. Şti. İzne Tâbi Olmayan / Kapsam Dışı

Webcad Enerji ve Bilgi Teknolojileri Ltd. Şti.’nin tek kontrolünün Tekhnelogos Yazılım Mühendislik Müşavirlik ve Bilişim Hizm. San. Tic. Ltd. Şti. tarafından devralınması işleminin izne tabi olmadığına karar verildi.

Prime Overseas Holdings LLC – Hayim Pinhas Kimyevi ve Maden Mamülleri İhracat ve İthalat A.Ş.

Prime Overseas Holdings LLC ile Hayim Pinhas Kimyevi ve Maden Mamülleri İhracat ve İthalat A.Ş. arasında çeşitli kimyasalların satışına ilişkin bir ortak girişim kurulmasına izin verildi.

Mylan N.V.-Upjohn Inc.

Upjohn iş kolunun Pfizer Inc.’ten ayrılmasından veya bölünmesinden sonra Mylan N.V. ile birleşmesi işlemine izin verildi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın