Birleşme & Devralma Haberleri

ICA IC İçtaş Astaldi Üçüncü Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Yatırım ve İşletme A.Ş.-IC İçtaş Astaldi ICA İnşaat A.Ş.-ICA Astaldi-IC İçtaş WHSD İnşaat A.Ş.-ICA İçtaş Astaldi Adi Ortaklığı

Astaldi S.p.A’nın ICA IC İçtaş Astaldi Üçüncü Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Yatırım ve İşletme A.Ş., ICA İçtaş Astaldi Adi Ortaklığı’ndaki hisselerinin IC İçtaş İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından devralınması işleminin kapsamda olmadığına ve devralma işleminin izne tabi olmadığına karar verildi.

United Technologies Corporation

United Techologies Corporation’ın Raytheon Company’nin, United Techologies Corporation’ın savunma ve uzay işlerinin Raytheon Company ile birleştirilmesine ve nihai olarak tek kontrolünü devralmasına izin verildi.

Netlog Lojistik Hizmetleri A.Ş.-D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş.

Netlog Lojistik Hizmetleri A.Ş. ile D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş’nin, Abraaj Turkey Fund I, L.P., Abraaj Turkey Fund I (B), L.P. ve Abraaj Turkey Fund I (S), L.P.’nin tek kontrolünün nihai olarak Franklin Resources, Inc. tarafından devralınması suretiyle üzerinde ortak kontrol tesis edilmesi işlemine izin verildi.

AMG Advanced Metallurgical Group N.V. ve Shell Overseas Investments B.V.

AMG Advanced Metallurgical Group N.V. ve Shell Overseas Investments B.V. tarafından bir ortak girişim kurulması işlemine izin verildi.

Brand Industrial Holdings, Inc. 

BCP Acquisitions LLC ve CDR Boston Holdings, L.P tarafından Brand Industrial Holdings, Inc.’nin ortak kontrolünün devralınması işlemine izin verildi.

OLT Offshore LNG Toscana S.p.A.

First State Investments International Limited ve Snam S.p.A.’nın OLT Offshore LNG Toscana S.p.A.’nın ortak kontrolünü alması işlemine izin verildi.

Doruk Enerji Elektrik Üretim A.Ş.- Poyraz Enerji Elektrik Üretim A.Ş.- Doğal Enerji Elektrik Üretim A.Ş.

Doruk Enerji Elektrik Üretim A.Ş. ve Poyraz Enerji Elektrik Üretim A.Ş.’nin tek kontrolünün Polat Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından devralınması işlemi ile Doğal Enerji Elektrik Üretim A.Ş.’nin hisselerinin bir kısmının Demirer Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş., Yalçın Erol Demirer, Önder Demirer ve Zeki Aybar Eriş tarafından satın alınması ile Doğal Enerji Elektrik Üretim A.Ş.’nin tek kontrolünün devralınması işlemine izin verildi.

Disa Otomotiv Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. İzne Tâbi Olmayan / Kapsam Dışı 

Disa Uluslararası Ticaret A.Ş. tarafından Disa Otomotiv Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin hisselerinin devralınması işleminin kapsamda olmadığına karar verildi.

Chevron Khazar Limited 

MOL Crossroads B.V. tarafından Chevron Khazar Limited’in tek kontrolünün devralması işlemine izin verildi.

LGC Science Group Holdings Limited

Astorg Asset Management S.a.r.l.’nin ve Cinven Capital Management’in bağlı şirketleri tarafından LGC Science Group Holdings Limited’in ortak kontrolünün devralınması işlemine izin verildi.

Dörtler Tüketim ve Gıda Maddeleri San. ve Tic. Ltd. Şti.’nin iki mağazası

Migros Ticaret A.Ş. tarafından Dörtler Tüketim ve Gıda Maddeleri San. ve Tic. Ltd. Şti.’nin Adana’da bulunan iki mağazasının, kira sözleşmesinin devri yoluyla devralınması işlemine izin verildi.

Alpla Holding GmbH- PTT Global Chemical Public Company

PTT Global Chemical Public Company Limited tarafından Alpla Holding GmbH’nin dolaylı iştiraki ile ortak girişim kurulması işlemine izin verildi.

Mitsubishi Corporation-Wallenius Wilhelmsen ASA 

Wallenius Wilhelmsen ASA’nın iştiraki Wallenius Wilhelmsen Inland Services Holding AS ile Mitsubishi Corporation’ın iştiraki Mitsubishi Corporation LT, Inc. tarafından ülke içi bitmiş araç lojistiği alanında ortak girişim kurulması işlemine izin verildi.

Kybele Turizm Yatırım Sanayi ve Ticaret A.Ş.

TT Hotels Turkey Otel Hizmetleri Turizm ve Ticaret A.Ş. tarafından Kybele Turizm Yatırım Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin hisselerinin ve üst hakkına sahip olduğu Club Asteria isimli teşebbüsün işletme hakkının devralınması işlemine izin verildi.

Hilton Sao Paulo Morumbi Otel 

HSI Special Account I Fundo de Investimento em Participações Multiestratégia tarafından Hilton Sao Paulo Morumbi Otel’in kontrolünün devralınması işlemine izin verildi.

Türkiye Bankalar Birliği 

Türkiye Bankalar Birliğinin “Ticari Borçlularla Bağıtlanan Yeniden Yapılandırma Sözleşmelerinde TLREF Faiz Oranının Kullanılmasına İlişkin Tavsiye Kararı Taslağı” ile “Finansal Yeniden Yapılandırma Çerçeve Anlaşması (Büyük Ölçekli Uygulama) Kapsamında Bağıtlanan Yeniden Yapılandırmalarda TLREF Faiz Oranının Kullanılmasına İlişkin Karar Taslağı”na 4054 sayılı Kanun’un 5. maddesinde yer alan koşulların tamamını karşılamaları nedeniyle, bireysel muafiyet tanınmasına karar verildi.

Yalova Ro-Ro Terminali A.Ş.-DFDS Denizcilik ve Taşımacılık A.Ş.

Yalova Ro-Ro Terminali A.Ş.’nin sahibi ve işletmecisi olduğu Yalova’daki mevcut ve inşa edilecek Ro-Ro terminali tesislerinden DFDS’ye liman hizmetleri satışına ilişkin DFDS Denizcilik ve Taşımacılık A.Ş. ile Yalova Ro-Ro Terminali A.Ş. arasında imzalanan sözleşmeye 4054 sayılı Kanun’un 5. maddesi uyarınca imzalandığı tarihten itibaren beş yıl süreyle bireysel muafiyet tanınmasına karar verildi.

Hyundai Motor Company-Aptiv PLC 

Hyundai Motor Company Ltd. ile Aptiv PLC arasında otonom sürüş teknolojileri geliştirilmesi alanında faaliyet gösterecek bir ortak girişim kurulması işlemine izin verildi.

ABB Management Holding AG 

Hitachi Ltd. tarafından ABB Management Holding AG’nin tek kontrolünün devralınması işlemine izin verildi.

Aircastle Limited

Marubeni Corporation ve Mizuho Leasing Company, Limited tarafından Aircastle Limited’in ortak kontrolünün dolaylı olarak devralınması işlemine izin verildi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın