Biopharma Logistics Uluslararası Taşımacılık Sanayi ve Ticaret A.Ş., Transorient Uluslararası Taşımacılık ve Ticaret A.Ş. ve Tunaset Biofarma Lojistik Hizmetleri A.Ş. hakkında yürütülen soruşturma sonuçlandı

 

Sağlık sektörüne yönelik nitelikli yerel ve uluslararası kapıdan kapıya taşımacılık hizmetleri sektöründe faaliyet gösteren Biopharma Logistics Uluslararası Taşımacılık Sanayi ve Ticaret A.Ş., Transorient Uluslararası Taşımacılık ve Ticaret A.Ş. ve Tunaset Biofarma Lojistik Hizmetleri A.Ş. unvanlı teşebbüslerin aralarında müşteri paylaşımına yönelik sözleşmeler akdetmek ve paylaşılan müşterilere yönelik süresiz rekabet etmeme yükümlülüğü tesis etmek suretiyle 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkındaki Kanun’un 4. maddesini ihlal ettikleri gerekçesiyle aşağıdaki tutarlarda idari para cezası uygulanmıştır:

 

– Transorient Uluslararası Taşımacılık ve Ticaret A.Ş.’ye 2.918.622,95-TL

-Tunaset Biofarma Lojistik Hizmetleri A.Ş.’ye 242.136,45-TL

 

Ek olarak, Biopharma Logistics Uluslararası Taşımacılık Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından Kartellerin Ortaya Çıkarılması Amacıyla Aktif İşbirliği Yapılmasına Dair Yönetmelik’ten yararlanmak üzere yapılan başvurunun kabul edilmesi üzerine ilgili teşebbüse para cezası uygulanmamıştır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın