Ambarlı – Bandırma ve Ambarlı – Topçular Hatlarında Ro-Ro Taşımacılığı Yapan Beş Teşebbüs ile Kabotaj Hattı Ro-Ro ve Feribot İşletmecileri Derneği Hakkında Yürütülen Soruşturma Sonuçlandı.

 

Rekabet Kurumu tarafından Ambarlı-Bandırma ve Ambarlı-Topçular hatlarında ro-ro taşımacılığı yapan teşebbüslerin aralarında anlaşarak taşıma fiyatlarını belirleyerek 4054 sayılı Kanun’un 4. Maddesini ihlal ettikleri iddiasıyla ilgili olarak başlatılan soruşturma sonuçlandı.

Rekabet Kurulunca yapılan müzakere sonucunda İstanbul Deniz Otobüsleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., İstanbul Deniz Nakliyat Gıda İnşaat Sanayi Ticaret Ltd. Şti., İstanbullines Denizcilik Yatırım A.Ş., Kale Nakliyat Seyahat ve Turizm A.Ş., Tramola Gemi İşletmeciliği ve Ticaret A.Ş.’nin 4054 sayılı Kanun’un 4.maddesini ihlal ettiklerine, ancak Kabotaj Hattı Ro-Ro ve Feribot İşletmecileri Derneği’nin ise anılan kanun maddesini ihlal etmediğine karar verildi.

Kurul, müzakere sonucu sonucunda İstanbul Deniz Otobüsleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., İstanbul Deniz Nakliyat Gıda İnşaat Sanayi Ticaret Ltd. Şti., İstanbullines Denizcilik Yatırım A.Ş., Kale Nakliyat Seyahat ve Turizm A.Ş., Tramola Gemi İşletmeciliği ve Ticaret A.Ş.’ye 4054 sayılı Kanun’un 16. Maddesi uyarınca 7.404.850,77 TL idari para cezası uygulanmasına, Kabotaj Hattı Ro-Ro ve Feribot İşletmecileri Derneği’ne ise idari para cezası uygulanmasına yer olmadığına karar verdi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın