Alman Rekabet Otoritesinden  VW ve Bosch İşbirliğine  Onay

ILLUSTRATION - Ein VW Logo wird am 07.09.2016 in Gerlingen (Baden-Württemberg) vor den Bosch Stammsitz gehalten. Foto: Franziksa Kraufmann/dpa ++

 

Bundeskartellamt, Robert Bosch GmbH ve Volkswagen AG arasında otonom sürüşü ilerletmek için yapılacak olan  işbirliği hakkında soruşturma  başlatmayacağını duyurdu.

Bundeskartellamt Başkanı Andreas Mundt: “Otomatik sürüş, otomotiv endüstrisinde geleceğe yönelik en heyecan verici konulardan biri. Şu anda, bu geleceğin teknolojisiyle ilgili araştırmalarda en yenilikçi çözümleri bulmak için yarışan çeşitli oyuncular görüyoruz. Araştırma ve geliştirme düzeyinde bile rekabeti sürdürmek Bundeskartellamt’ın görevidir, çünkü geleceğin ürün ve pazarlarının temellerinin atıldığı yer burasıdır.” açıklamalarında bulundu.

 

İki şirket arasındaki işbirliği, yarı otomatik sürüş alanında ortak bir yazılım çözümü geliştirmeyi amaçlıyor. Şirketler, çok sayıda kamera, radar ve sensörden gelen sinyal ve verileri merkezi olarak birleştiren ve yapay zeka kullanarak işleyen 360° video algılama yazılımı geliştirmeyi planlıyor. Yazılım öncelikle Volkswagen araçlarında kullanılacak, ancak diğer otomobil üreticilerine de sunulacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın