AB KOMİSYONU HABERLERİ

 

AB Komisyonu Tele 2 NL ile T-Mobile NL Arasındaki Birleşmeyi İncelemeye Aldığını Duyurdu.

AB Komisyonu, Tele 2 NL ile T-Mobile arasındaki birleşmenin AB Birleşme Devralma Tüzüğü’ne uygunluğunu değerlendirmek adına birleşme işlemini nihai incelemeye aldı. Komisyon, söz konusu birleşmenin mobil telekominasyon pazarında daha yüksek fiyatlara yol açabileceği ve Hollanda’daki müşteriler için tercih ve inovasyonları azaltabileceği endişesi ile incelemeye alındığını açıkladı.

Avrupa Komisyonu Tarafından Stiren Monomer Alımı Sektöründe Yerinde İnceleme Yapıldı.

Avrupa Komisyonu, AB üyesi bazı ülkelerde stiren monomer alımı alanında faaliyet gösteren teşebbüslerde 5 Haziran 2018 tarihinde yerinde incelemeler gerçekleştirdi. Anılan yerinde incelemelerin ; AB’nin İşleyişine Dair Anlaşma’nın kartelleri ve rekabeti sınırlayıcı eylemleri yasaklayan 101. maddesinin ihlal edildiğine yönelik kaygılar nedeniyle yapıldığı açıklandı.

Avrupa Komisyonu, Zodiac ve Fluidra ‘nın Birleşmelerine Şartlı Olarak Onay Verdi.

Avrupa Komisyonu, Zodiac ve Fluidra’nın yüzme havuzu ekipmanları pazarında gerçekleşen birleşme işlemine, AB Birleşme Tüzüğü kapsamında koşullu olarak onay verdi. Karar, Fluidra’nın robotik havuz temizleyicisi üretim faaliyetlerini elden çıkarması ile ilgilidir.

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın