DÜNYADAN KISA KISA

İzlanda Rekabet Otoritesi, süt kooperatifini çiğ süt satış fiyatlarını yükselterek, peynir pazarındaki rakiplerini ortadan kaldırmaya çalıştığı gerekçesi ile 3.590.000 € para cezasına hükmetti.

Fransa Rekabet Otoritesi tarafından, portatif ısıtıcı ünitesi pazarında faaliyet gösteren ve bakım, tedarik ve satış işleri ile uğraşan iki şirket, fiyat sabitlemesi yaptığı gerekçesi ile 9 milyon € para cezasına çarptırıldı.

Hollanda Rekabet Otoritesi’nin un sektöründe kartel kuran birçok şirkete verdiği 55 milyon € para cezası, şirketlerce yapılan temyiz istemlerinin reddedilmesi üzerine kesinleşmiş oldu.

Endonezya Rekabet Otoritesi, Yamaha ve Honda’nın yerel ortaklıklarının küçük scooter modelleri için fiyatları sabitlediği iddiası üzerine soruşturma başlattı.

Belçika Mahkemesi, en yüksek ikinci kartel cezasını bozdu. Mahkeme Üç çimento şirketi ve iki sektör grubuna karşı 14.700.000 € olarak belirlenen para cezasını iptal etti. Ceza uyumlu eylem iddiası ile verilmiş idi

Slovakya Rekabet Otoritesi, süt piyasasında yeniden satış fiyatının sağlayıcı tarafından belirlendiğini tespit ettiği 9 şirket hakkında 10 milyon € para cezasına hükmetti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın